Nieuwsbrief mei 2007

Nieuw materiaal in de LMDB 

Deze maand is in de Leermiddelendatabase voor Nederlands een lessenserie voor vwo-3 gepubliceerd over het schrijven van een gedocumenteerd artikel bij een boekboek.

Hans Jansen, docent Nederlands en informatica op de Interconfessionele Scholengroep Westland in Poeldijk, heeft vier korte lessen voor het vmbo gepubliceerd waaronder touwtjestrucs als kijk/luisteropdracht.

Verder is er een interviewopdracht voor klas 2 havo/vwo, gebaseerd op een aantal opdrachten uit hoofdstuk 6 van Op Nieuw Niveau 2.

Collega’s uit Vlaanderen hebben heel fraai materiaal gepubliceerd: een webkwestie over middeleeuws theater en een prachtig document: De Leesfabriek voor het werken aan een leesportfolio in de bovenbouw van havo/vwo, - in Vlaanderen heet dat derde graad aso.

Er staan nu meer dan 200 leermiddelen voor Nederlands in de Leermiddelendatabase, maar dat kunnen er natuurlijk nog veel meer worden. Wanneer je straks voor de vakantie alles van afgelopen jaar weer gaat opruimen en (zelfgemaakt) lesmateriaal tegenkomt dat interessant zou kunnen zijn voor je collega's, zet dat dan in de Leermiddelendatabase. Er zijn meer dan 3000 docenten lid van de community, dus als iedereen 1 leermiddel zou insturen, dan hebben we veel materiaal om met elkaar te delen!

Mocht het niet lukken om het materiaal zelf in de database te zetten, dan mag je het materiaal ook per mail naar mij opsturen en dan zet ik het in de database: w.h.weydema@hva.nl

Het meest recente lesmateriaal kun je altijd vinden op http://digischool.kennisnet.nl/community_ne/lesmateriaal

Terug naar de inhoud

Naar het volgende onderwerp